Test Otomasyon Hizmetleri

Test Otomasyon Hizmetleri

Günümüzde değişim teknoloji dünyasında sabit kalan tek parametredir. Sürekli değişen pazar taleplerine cevap verebilmek için her an her gün yeni ürünler, yeni özellikler yayınlanmaktadır. Bu savaşı kazanmak için son kullanıcı deneyimi en son ve en önemli kriter haline geldi ve tam da bu nedenle eski test yaklaşımları artık yeterli gelmiyor.

Modern Test ve Kalite Yönetimi yaklaşımları ile yazılım şirketleri, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi ve kesintisiz şekilde devam edebilen iş uygulamaları, mobil uygulamalar, yazılım geliştirme platformlarını sağlamak ve kullanıcılarına sunmakla mükellef haline geldi.

Bugün yazılım testleri ve kalite güvence süreçlerine olan talep inanılmaz boyutta arttı. Bulut bilişim, mobil çözümler, sosyal medya gibi eskinin yerini alan teknolojilerin ortaya çıkması, yazılım testlerinde uygulanan yöntem ve yaklaşımların da değişmesine sebep oldu. Uygulamaların çevikliğini sağlamak için kalite güvence testleri, test otomasyonu ve sürekli test yaklaşımlarının şirket içerisinde teşvik edilmesi ve bu konuda çalışmalar yapılması gerekmektedir.