Danışmanlık Hizmetleri


Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre en iyi modeli belirleyip yazılım geliştirme, dağıtım, test ve bakım & destek hizmetlerini sunuyoruz.

Kısa ve uzun vadeli gereksinimlerinize göre bir model seçebilir, iki veya daha fazla modeli kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda birleştirebilir ve talebinize göre özelleştirebilirsiniz.

Hizmetlerin kapsamına ve müşteri talebine göre iKnow’un ya da müşterinin ofisinde çalışmayı gerçekleştiririz.

Time & Material (Efforts)
Bu model önceden sabitlenmiş birim maliyet üzerinden kullanılan kaynakların çalıştığı kadar maliyetlendirilmesidir.

Proje gereksinimlerinin değişmesi ve değiştirilmesine göre istenildiği gibi esnetilebilen bir yapı sağlar. Kapsamı, süresi, isteklerin belli olmadığı projelerde en etkin ve esnek yöntemdir. iKnow her dönem sonunda size çalışılan birim kadar hizmeti raporlar ve faturalandırır. Bu sayede çalışılmayan zamanların, tatil günlerinin ya da diğer tüm atıl zamanların maliyetlerini ödemek zorunda kalmazsınız.

Sabit Maaliyet / Proje Tabanlı
Bu model, bir projenin veya görevlendirmenin yürütülmesi ve teslimi için uçtan uca sabit bir ücret taahhüt eder. Bu müşteri için düşük riskli bir seçenektir. Projelerin kapsam ve spesifikasyonların net olduğu durumlara uygun yöntemdir. Bütçe dahilinde ve zamanında teslimat için güvenilirlik, öngörülebilirlik ve optimize edilmiş performans sağlamak için geliştirme süreçleri sürekli olarak izlenir ve iyileştirilir.

Milestone(Kilometre Taşı) Tabanlı
Bu modelde, tüm proje dönüm noktası/kilometre taşı adı verilen küçük parçalara ayrılmıştır. Proje ilerlemesi, başarıyla tamamlanan kilometre taşları ile yapılır. Her başarılı kilometre taşı teslimi ile proje maliyetinin belirlenen kısmı fatura edilir. Aynı zamanda, bu model müşterinin projelerin ilerlemesini izlemesine yardımcı olur ve proje ile ilgili riski azaltır. Bütçeleme her kilometre taşı için ayrı ayrı yapılır.

Özel Yazılım Geliştirme Ekibi ya da Personeli
Bu modelde, Kaynaklar müşterinin ihtiyaçlarına göre belirlenir ve projeye tahsis edilir. Tahsis edilen ekipler iKnow ya da müşterinin ofislerinde tam zamanlı olarak yalnızca müşteri için çalışır, sanal bir ekip görevi görür ve müşteri tarafından belirtilen ihtiyaçlar için eğitilir. Tüm Fikri Mülkiyet Hakları müşteriye aittir.

Müşteriler oluşturulacak olan ekip üyelerini, ekibin beceri setini ve geliştirme sürecini belirleme aşamasında istedikleri gibi esnetebilirler. Fiyatlama aylık periyotlarda kaynak başına belirlenmiş sabit maliyet üzerinden yapılır.